Facebook Instant Articles (8.x-2.2) - en to uk translation catalogue (59 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Next
uk: Наступний

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Setup
uk: Установки

en: URL
uk: URL-адреса

en: Error
uk: Помилка

en: Off
uk: Вимкнено

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Source URL
uk: URL джерела

en: Original image
uk: Оригінальне зображення

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Desc
uk: Спад

en: Ad type
uk: Тип оголошення

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Source type
uk: Тип джерела

en: Controls
uk: Елементи керування

en: Caption
uk: Підпис

en: Info
uk: Інформація

en: Style
uk: Стиль

en: Apply
uk: Застосувати

en: Debug
uk: Зневадження

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: Unordered
uk: Невпорядкований

en: Ordered
uk: Впорядкований

en: Offset
uk: Зміщення

en: Ordered list
uk: Нумерований список

en: About
uk: Про модуль

en: Margin
uk: Відступ

en: Column width
uk: Ширина колонки

en: Presentation
uk: Вигляд

en: Embed Code
uk: Приклад коду

en: Analytics
uk: Аналітика

en: No link
uk: Без посилання

en: Ads
uk: Реклама

en: Fullscreen
uk: На весь екран

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Page ID
uk: ID сторінки

en: Show controls
uk: Показує панель керування

en: API settings
uk: Налаштування API

en: Image style
uk: Стиль зображення

en: Access token
uk: Токен доступу

en: None (original image)
uk: Немає (оригінальне зображення)

en: Image style: @style
uk: Стиль зображення: @style

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: App ID
uk: Ідентифікатор програми

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Link to the referenced entity
uk: Посилання до сутності за посиланням

en: Rendered as @mode
uk: Візуалізовано в режимі @mode

en: Ad Type
uk: Тип оголошення.

en: Width: @width
uk: Ширина: @width

en: Height: @height
uk: Висота: @height

en: REST export
uk: REST-експорт

en: Fit
uk: Підігнати

en: Replace the file name by its description when available
uk: Замінити назву файла його опиом за наявності
