Facebook Page Plugin (8.x-2.1) - en to nl translation catalogue (98 entries)

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Display options
nl: Weergave-opties

en: Arabic
nl: Arabisch

en: English
nl: Engels

en: Italian
nl: Italiaans

en: Spanish
nl: Spaans

en: Japanese
nl: Japans

en: Korean
nl: Koreaans

en: Bulgarian
nl: Bulgaars

en: Croatian
nl: Kroatisch

en: Czech
nl: Tsjechisch

en: Danish
nl: Deens

en: Dutch
nl: Nederlands

en: Finnish
nl: Fins

en: German
nl: Duits

en: Greek
nl: Grieks

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: Indonesian
nl: Indonesisch

en: Polish
nl: Pools

en: Romanian
nl: Roemeens

en: Russian
nl: Russisch

en: Slovak
nl: Slowaaks

en: Swedish
nl: Zweeds

en: Turkish
nl: Turks

en: Lithuanian
nl: Litouws

en: Somali
nl: Somalisch

en: Catalan
nl: Catalaans

en: Akan
nl: Akaans

en: Amharic
nl: Amhaars

en: Assamese
nl: Assamees

en: Aymara
nl: Ayamara

en: Azerbaijani
nl: Azeri

en: Belarusian
nl: Wit-Russisch

en: Bengali
nl: Bengaals

en: Breton
nl: Bretons

en: Bosnian
nl: Bosnisch

en: Corsican
nl: Corsicaans

en: Estonian
nl: Ests

en: Basque
nl: Baskisch

en: Persian
nl: Perzisch

en: Frisian
nl: Fries

en: Irish
nl: Iers

en: Galician
nl: Galicisch

en: Armenian
nl: Armeens

en: Icelandic
nl: IJslands

en: Javanese
nl: Javaans

en: Georgian
nl: Georgisch

en: Kazakh
nl: Kazachstaans

en: Latin
nl: Latijn

en: Latvian
nl: Lets

en: Macedonian
nl: Macedonisch

en: Mongolian
nl: Mongools

en: Malay
nl: Maleis

en: Maltese
nl: Maltees

en: Burmese
nl: Burmees

en: Nepali
nl: Nepalees

en: Pashto
nl: Pasjtoe

en: Sanskrit
nl: Sanskriet

en: Sardinian
nl: Sardisch

en: Slovenian
nl: Sloveens

en: Albanian
nl: Albanees

en: Serbian
nl: Servisch

en: Tajik
nl: Tadzjikistaans

en: Thai
nl: Thais

en: Turkmen
nl: Turkmeens

en: Tatar
nl: Tataars

en: Ukrainian
nl: Oekraïens

en: Uzbek
nl: Oezbekistaans

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: Yiddish
nl: Jiddisch

en: Zulu
nl: Zoeloe

en: Facebook App ID
nl: Facebook app-ID

en: English (US)
nl: Engels (US)

en: Filipino
nl: Filippijns

en: Lao
nl: Laotiaans

en: English (UK)
nl: Engels (UK)

en: Facebook Page URL
nl: Facebook-pagina URL

en: Simple module that provides a configurable block with Facebook Likebox's plugin.
nl: Eenvoudige module die voorziet in een instelbaar blok met de Facebook Likebox-plugin.

en: Dutch (Belgium)
nl: Nederlands (België)

en: Enter the Facebook Page URL. I.e.: https://www.facebook.com/FacebookDevelopers
nl: Geef de URL naar de Facebook-pagina. Bijv.: https://www.facebook.com/FacebookDevelopers

en: iFrame title attribute
nl: IFrame 'title'-attribuut

en: Hide cover photo in the header
nl: Omslagfoto in de kop verbergen

en: Show posts from the Page's timeline
nl: Toon posts van de pagina's tijdlijn

en: Show profile photos when friends like this
nl: Toon foto's van vrienden die dit leuk vinden

en: The value of the title attribute.
nl: De waarde van het 'title'-attribuut.

en: This module provides provides a configurable block with Facebook Likebox's plugin.
nl: Deze module voorziet een instelbaar blok met de Facebook Likebox-plugin

en: FB Likebox block settings
nl: FB Likebox blok-instellingen

en: Show posts from the Page timeline
nl: Toon posts van de pagina's tijdlijn

en: Hide the custom call to action button (if available)
nl: Verberg de aangepaste call-to-action-knop (indien mogelijk)

en: Use the small header instead
nl: Gebruik de kleine header

en: Try to fit inside the container width
nl: Tracht om binnen de containerbreedte te passen

en: Choose your language
nl: Kies uw taal

en: The width of the Facebook likebox. Must be a number between 180 and 500, limits included.
nl: De breedte van de Facebook Likebox. Moet een getal tussen 180 en 500 zijn, de limieten inbegrepen.

en: The height of the plugin in pixels. Must be a number bigger than 70.
nl: De hoogte van de plugin in pixels. Moet een nummer groter dan 70 zijn.

en: Show events from the Page
nl: Evenementen van deze pagina tonen

en: Show messages from the Page
nl: Berichten van deze pagina tonen
