Facebook Page Plugin (8.x-2.1) - en to hi translation catalogue (101 entries)

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Display options
hi: प्रदर्शन विकल्प

en: Arabic
hi: अरबी

en: English
hi: अंग्रेजी

en: Italian
hi: इताली

en: Spanish
hi: स्पेनिश

en: Japanese
hi: जापानी

en: Korean
hi: कोरियाई

en: Bulgarian
hi: बुलगेरियाई

en: Croatian
hi: क्रोएशियाई

en: Czech
hi: चेक

en: Danish
hi: दानिश

en: Dutch
hi: डच

en: Finnish
hi: फिन्निश

en: German
hi: जर्मन

en: Greek
hi: ग्रीक

en: Hebrew
hi: यहूदी भाषा

en: Hungarian
hi: हंगेरी

en: Indonesian
hi: इन्डोनेशियाई

en: Polish
hi: पोलिश

en: Romanian
hi: रोमेनियाई

en: Russian
hi: रूसी

en: Slovak
hi: स्लोवाक

en: Swedish
hi: स्वीडिश

en: Turkish
hi: तुर्की

en: Lithuanian
hi: लिथुएनी

en: Somali
hi: सोमाली

en: Hindi
hi: हिन्दी

en: Catalan
hi: कॉतालां

en: Afrikaans
hi: अफ्रीकांस

en: Akan
hi: अकन

en: Amharic
hi: अंहरिक

en: Assamese
hi: असमिया

en: Belarusian
hi: बेलारूसी

en: Bengali
hi: बंगाली

en: Breton
hi: ब्रेतों

en: Bosnian
hi: बोस्नियाई

en: Corsican
hi: कोर्सिकन

en: Welsh
hi: वैल्श

en: Esperanto
hi: एस्पेरान्तो

en: Estonian
hi: एस्तोनियन

en: Basque
hi: बास्क़

en: Persian
hi: फ़ारसी

en: Fulah
hi: फुलह

en: Frisian
hi: फ्रिसियन

en: Irish
hi: आईरिश

en: Galician
hi: गैलिशियन्

en: Guarani
hi: गुआरानी

en: Gujarati
hi: गुजराती

en: Hausa
hi: होउसा

en: Armenian
hi: अर्मेनियाई

en: Igbo
hi: इग्बो

en: Icelandic
hi: आइसलेंडीक

en: Javanese
hi: जावानी

en: Georgian
hi: जॉर्जीयन्

en: Kazakh
hi: कज़ाख

en: Kannada
hi: कन्नड

en: Latin
hi: लातिन

en: Lingala
hi: लिंगाला

en: Latvian
hi: लातवी

en: Malagasy
hi: मलेगेसी

en: Macedonian
hi: मेसेडोनी

en: Malayalam
hi: मलयालम

en: Mongolian
hi: मंगोलियाई

en: Marathi
hi: मराठी

en: Malay
hi: मलय

en: Maltese
hi: मालटी

en: Burmese
hi: बर्मी

en: Nepali
hi: नेपाली

en: Oriya
hi: उड़िया

en: Punjabi
hi: पंजाबी

en: Pashto
hi: पाश्तो

en: Quechua
hi: कुएचुआ

en: Kinyarwanda
hi: किन्यारवांडा

en: Sanskrit
hi: संस्कृत

en: Sardinian
hi: सार्दिन्यन

en: Sinhala
hi: सिन्हाला

en: Slovenian
hi: स्लोवेनियन

en: Shona
hi: शोना

en: Albanian
hi: अलबेनियाई

en: Serbian
hi: सर्बियन

en: Swahili
hi: स्वाहीली

en: Tamil
hi: तमिल

en: Telugu
hi: तेलुगु

en: Tajik
hi: ताज़िक

en: Thai
hi: थाई

en: Turkmen
hi: तुर्कमेन

en: Tatar
hi: तातर

en: Ukrainian
hi: यूक्रेनी

en: Urdu
hi: उर्दु

en: Uzbek
hi: उज़बेक

en: Vietnamese
hi: वेयतनामी

en: Wolof
hi: वोलोफ

en: Xhosa
hi: होसा

en: Yiddish
hi: यिड्डिश

en: Yoruba
hi: योरुबा

en: Zulu
hi: ज़ूलू

en: Filipino
hi: फिलिपिनो

en: Khmer
hi: खमेर

en: Lao
hi: लाओ
