Facebook Like Button (8.x-1.0-beta2) - en to fi translation catalogue (35 entries)

en: Language
fi: Kieli

en: Size
fi: Koko

en: Font
fi: Fontti

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Width
fi: Leveys

en: Button
fi: Nappi

en: Visibility settings
fi: Näkyvyysasetukset

en: Standard
fi: Standardi

en: Color scheme
fi: Värivalikoima

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Button settings
fi: Facebook Tykkää -napin asetukset

en: Recommend
fi: Suosittele

en: Light
fi: Vaalea

en: Like
fi: Tykkää

en: Layout style
fi: Ulkoasun tyyli

en: Color Scheme
fi: Väriskeema

en: Dark
fi: Tumma

en: Each of these content types will have the "like" button automatically added to them.
fi: Kullekin näistä sisältötyypeistä tulee automaattisesti "tykkää" nappi.

en: Box Count
fi: Laatikoiden määrä

en: Button Count
fi: Nappien määrä

en: Determines the size and amount of social context next to the button
fi: Määrittelee koon ja sosiaalisen kontekstin määrän Facebook Tykkää -napin vieressä.

en: Verb to display
fi: Näytettävä verbi

en: The verb to display in the button.
fi: Napissa näytettävä verbi.

en: The font to display in the button
fi: Napin tekstin fontti

en: Administer FB Like button
fi: Ylläpidä Facebook Tykkää -nappia

en: Perform administration tasks for FB Like button
fi: Suorita ylläpidollisia toimenpiteitä Facebook Tykkää -napille

en: Access FB Like button
fi: Käytä Facebook Tykkää -nappia

en: Determines the size and amount of social context next to the button.
fi: Määrittelee koon ja sosiaalisen kontekstin määrän Facebook Tykkää -napin vieressä.

en: The verbiage to display inside the button itself.
fi: Napin itsensä sisällä näytettävä teksti (verbi).

en: The font with which to display the text of the button.
fi: Napissa näytettävän tekstin fontti.

en: Appearance settings
fi: Ulkoasu-asetukset

en: Display the Like button on these content types:
fi: Näytä Facebook Tykkää -nappi näissä sisältötyypeissä:

en: Button appearance
fi: Facebook Tykkää -napin ulkoasu

en: Specific language to use. Default is English. Examples:<br />French (France): <em>fr_FR</em><br />French (Canada): <em>fr_CA</em><br />More information can be found at http://developers.facebook.com/docs/internationalization/ and a full XML list can be found at http://www.facebook.com/translations/FacebookLocales.xml
fi: Haluamasi käytettävä kieli, oletuksena englanti. Esimerkkejä: <br />Ranska (Ranska): <em>fr_FR</em><br />Ranska (Kanada): <em>fr_CA</em>.<br />Lisätietoja kieliasetuksista saat sivulta <a href="http://developers.facebook.com/docs/internationalization/">http://developers.facebook.com/docs/internationalization/</a> ja täydellinen XML lista löytyy osoitteesta <a href="http://www.facebook.com/translations/FacebookLocales.xml">http://www.facebook.com/translations/FacebookLocales.xml</a>.
