Facebook Like Button (8.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Language
fr: Langue

en: Size
fr: Taille

en: Font
fr: Police

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Width
fr: Largeur

en: Button
fr: Bouton

en: Visibility settings
fr: Paramètres de visibilité

en: Color scheme
fr: Schéma de couleurs

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Button settings
fr: Paramètres du bouton

en: Light
fr: Léger

en: Like
fr: J'aime

en: Layout style
fr: Style de mise en page

en: Color Scheme
fr: Schéma de couleur

en: Dark
fr: Sombre

en: Box Count
fr: Boîte compteur

en: Button Count
fr: Bouton compteur

en: Appearance settings
fr: Paramètres d'apparence

en: Specific language to use. Default is English. Examples:<br />French (France): <em>fr_FR</em><br />French (Canada): <em>fr_CA</em><br />More information can be found at http://developers.facebook.com/docs/internationalization/ and a full XML list can be found at http://www.facebook.com/translations/FacebookLocales.xml
fr: Langue spécifique à utiliser. La langue par défaut est l'anglais. Exemples: <br /> français (France) : <em>fr_FR</ em> <br /> français (Canada) : <em>fr_CA</ em> <br /> Plus d’informations sur le site http: // developers.facebook.com/docs/internationalization/ et une liste XML complète sont disponibles à l'adresse http://www.facebook.com/translations/FacebookLocales.xml
