Feature Boost (10.0.0) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Home
de: Startseite

en: RSS feed
de: RSS-Feed

en: Help
de: Hilfe

en: Page title
de: Seitentitel

en: Footer
de: Fußzeile

en: Address
de: Adresse

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: contact
de: Kontakt

en: Powered by Drupal
de: Angetrieben durch Drupal

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Main content
de: Hauptinhalt

en: Status messages
de: Status-Nachrichten

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Site Information
de: Website-Informationen

en: Twitter Link
de: Twitter-Link

en: Facebook Link
de: Facebook-Link

en: Show Social Icons
de: Social-Media-Symbole anzeigen

en: Site branding
de: Branding der Website

en: Social Media Link
de: Social-Media-Link

en: Primary admin actions
de: Primäre Verwaltungsaktionen

en: User account menu
de: Benutzermenü

en: Linkedin Link
de: Linkedin-Link

en: Show/Hide social media links
de: Social-Media-Links anzeigen/ausblenden

en: Banner Description
de: Banner-Beschreibung

en: Youtube Link
de: Youtube-Link

en: Search form (narrow)
de: Suchformular (schmal)

en: Search form (wide)
de: Suchformular (breit)

en: Main navigation region
de: Hauptnavigationsregion
