Feature Boost (10.0.0) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Home
pt: Início

en: RSS feed
pt: Feed RSS

en: Help
pt: Ajuda

en: Page title
pt: Título da página

en: Footer
pt: Rodapé

en: Address
pt: Endereço

en: Tabs
pt: Abas

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: contact
pt: contato

en: Powered by Drupal
pt: Desenvolvido com Drupal

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Site Information
pt: Informações do site

en: Twitter Link
pt: Link do Twitter

en: Facebook Link
pt: Link do Facebook

en: Show Social Icons
pt: Mostrar ícones Sociais

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador

en: User account menu
pt: Menu de conta de usuário

en: Linkedin Link
pt: Link do Linkedin

en: Search form (narrow)
pt: Formulário de busca (estreito)

en: Search form (wide)
pt: Formulário de busca (largo)
