Feature Boost (10.0.0) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Home
pt: Início

en: RSS feed
pt: Feed RSS

en: Help
pt: Ajuda

en: Page title
pt: Título da página

en: Footer
pt: Rodapé

en: Address
pt: Morada

en: Tabs
pt: Separadores

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Primary tabs
pt: Separadores primários

en: Secondary tabs
pt: Separadores secundários

en: contact
pt: contactar

en: Powered by Drupal
pt: Energizado com Drupal

en: Breadcrumbs
pt: Navegação estruturada

en: Status messages
pt: Mensagens de estado

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Site branding
pt: Imagem de marca do sítio

en: Primary admin actions
pt: Ações principais do administrador

en: User account menu
pt: Menu de utilizador

en: Search form (narrow)
pt: Formulário de pesquisa (estreito)

en: Search form (wide)
pt: Formulário de pesquisa (amplo)
