Feature Boost (10.0.0) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: RSS feed
fr: Flux RSS

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Footer
fr: Pied de page

en: Address
fr: Adresse

en: Tabs
fr: Onglets

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Main content
fr: Contenu principal

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Site Information
fr: Information du site

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur

en: Search form (narrow)
fr: Formulaire de recherche (étroit)

en: Search form (wide)
fr: Formulaire de recherche (large)
