Feature Boost (10.0.0) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Home
id: Beranda

en: RSS feed
id: Pasokan RSS

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Address
id: Alamat

en: Tabs
id: Tab

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: contact
id: kontak

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Main content
id: Konten utama

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
