Feature toggle (3.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Administration
it: Amministrazione

en: None
it: Nessuno

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Save
it: Salva

en: N/A
it: N/D

en: Role
it: Ruolo

en: Features
it: Funzionalità

en: Feature
it: Funzionalità

en: Permission
it: Permesso

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Add a new feature
it: Aggiungi nuova caratteristica

en: List of roles
it: Elenco dei ruoli

en: Filter by name or description
it: Filtra per nome o descrizione
