Feature toggle (3.0.0) - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
