Feature toggle (3.0.0) - en to hu translation catalogue (23 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: None
hu: Nincs

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Save
hu: Mentés

en: N/A
hu: Nincs adat

en: Role
hu: Szerepkör

en: Features
hu: Jellemzők

en: Add feature
hu: Jellemző hozzáadása

en: Edit feature
hu: Jellemző szerkesztése

en: Delete feature
hu: Jellemző törlése

en: Feature
hu: Jellemző

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Add a new feature
hu: Új jellemző hozzáadása

en: List of roles
hu: Szerepkörök listája

en: Filter by name or description
hu: Szűrés név vagy leírás alapján
