Feature toggle (3.0.0) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: Edit
fa: تدوین

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Save
fa: ذخیره

en: N/A
fa: هیچ

en: Role
fa: نقش

en: Permission
fa: مجوز

en: Machine name
fa: نام دستگاه
