Feature toggle (3.0.1) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: N/A
hi: एन / ए

en: Role
hi: भूमिका

en: Permission
hi: अनुमति

en: Machine name
hi: मशीन नाम
