Feature toggle (3.0.1) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Save
oc: Enregistrar

en: Role
oc: Ròtle

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Feature
oc: Foncionalitat

en: Permission
oc: Dreit

en: Machine name
oc: Nom sistèma
