Feature Flags (2.0.2) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Description
hi: उल्लेख

en: all
hi: सभी

en: Name
hi: नाम

en: Active
hi: सक्रिय

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: OR
hi: या

en: AND
hi: तथा

en: any
hi: कोई भी

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम
