Feature Flags (2.0.3) - en to ku translation catalogue (5 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Description
ku: دەربارە

en: Name
ku: ناو

en: Active
ku: چالاکە

en: any
ku: هەر کام
