Feature Flags (2.0.4) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Description
tr: Açıklama

en: all
tr: hepsi

en: Name
tr: İsim

en: Active
tr: Etkin

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: OR
tr: VEYA

en: false
tr: yanlış

en: true
tr: doğru

en: AND
tr: VE

en: any
tr: herhangi biri

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad
