Feature Flags (2.0.4) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Description
pt: Descrição

en: all
pt: todos

en: Name
pt: Nome

en: Active
pt: Ativo

en: Inactive
pt: Inativo

en: OR
pt: OU

en: false
pt: falso

en: true
pt: verdadeiro

en: AND
pt: E

en: any
pt: qualquer

en: Machine-readable name
pt: Nome de máquina
