Feature Flags (2.0.4) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Description
uk: Опис

en: all
uk: все

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Active
uk: Активно

en: Inactive
uk: Неактивно

en: OR
uk: АБО

en: false
uk: хибність

en: true
uk: істина

en: AND
uk: ТА

en: any
uk: будь-який

en: Machine-readable name
uk: Машино-читабельна назва
