Features (5.0.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (52 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Operations
gl: Operacións

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Description
gl: Descrición

en: Enabled
gl: Activado

en: Version
gl: Versión

en: core
gl: núcleo

en: Edit
gl: Editar

en: Search
gl: Buscar

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Weight
gl: Peso

en: Types
gl: Tipos

en: none
gl: ningún

en: Name
gl: Nome

en: Default
gl: Predeterminado

en: Core
gl: Núcleo

en: Path
gl: Ruta

en: Components
gl: Compoñentes

en: Configure
gl: Configurar

en: Exclude
gl: Excluír

en: Site
gl: Sitio

en: Module
gl: Módulo

en: State
gl: Estado

en: Select all
gl: Seleccionar todo

en: Filters
gl: Filtros

en: Optional
gl: Opcional

en: Profile name
gl: Nome do perfil

en: Profile
gl: Perfil

en: Save settings
gl: Gardar os axustes

en: in
gl: en

en: Clear
gl: Limpar

en: Features
gl: Funcionalidades

en: Feature
gl: Funcionalidade

en: profile
gl: perfil

en: Missing
gl: Perdido

en: Installed
gl: Instalado

en: Changed
gl: Cambiado

en: Standard
gl: Estándar

en: Hide
gl: Agochar

en: Provided by
gl: Proporcionada por

en: Package
gl: Paquete

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: Bundle
gl: Paquete

en: Expand all
gl: Expandir todo

en: Collapse all
gl: Contraer todo

en: Machine-readable name
gl: Nome lexíbel pola máquina

en: Dependency
gl: Dependencia

en: Example: Image gallery
gl: Exemplo: Galería de imaxes

en: Example: image_gallery
gl: Exemplo: image_gallery

en: Dependencies
gl: Dependencias

en: User permissions
gl: Permisos de usuario
