Features (5.0.0-alpha1) - en to te translation catalogue (25 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Development
te: రూపకల్పన

en: Description
te: వివరణ

en: optional
te: ఐచ్చికం

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Version
te: సంచిక

en: Edit
te: మార్చు

en: Search
te: వెతుకు

en: - None -
te: - ఏమీలేదు -

en: Weight
te: భారం

en: Types
te: రకాలు

en: none
te: ఏమీలేవు

en: Name
te: పేరు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Configure
te: స్వరూపించు

en: Normal
te: సాధారణ

en: State
te: రాష్ట్రం

en: Select all
te: అన్నీ ఎంచుకో

en: Optional
te: ఐచ్చికం

en: Save settings
te: అమరికలు దాచు

en: Features
te: విశేషాలు

en: Hide
te: దాచు

en: About
te: గురించి

en: User permissions
te: వాడుకరి అనుమతులు
