Features (8.x-3.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Development
bn: উন্নয়ন

en: Description
bn: বিবরণ

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Weight
bn: ভর

en: none
bn: একটিও নয়

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: Save settings
bn: সেটিংস সংরক্ষণ কর

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
