Features (8.x-3.0-alpha4) - en to el translation catalogue (41 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Description
el: Περιγραφή

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Version
el: Έκδοση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Weight
el: Βάρος

en: none
el: κανένα

en: Name
el: Όνομα

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Core
el: Πυρήνας

en: Components
el: Συστατικά

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Site
el: Ιστοσελίδα

en: Normal
el: Κανονικό

en: State
el: Κατάσταση

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: Filters
el: Φίλτρα

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Profile name
el: Όνομα προφίλ

en: Profile
el: Προφίλ

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: in
el: σε

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Features
el: Χαρακτηριστικά

en: profile
el: προφίλ

en: Missing
el: Μη διαθέσιμα

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Packages
el: Πακέτα

en: Package
el: Πακέτο

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: About
el: Περί

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Dependencies
el: Εξαρτήσεις

en: Download Archive
el: Κατέβασμα Αρχείου

en: Simple configuration
el: Μεμονωμένη ρύθμιση
