Features (8.x-3.0-alpha4) - en to ug translation catalogue (15 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Development
ug: پروگرامما تۈزۈش

en: Description
ug: بايانى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Name
ug: ئىسىم

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Core
ug: سېستىما يادروسى

en: Configuration
ug: لايىھە

en: Select all
ug: ھەممىنى تاللاش

en: Optional
ug: ئىختىيارىي

en: Save settings
ug: ئۆزگەرتىشنى ساقلاش

en: Features
ug: ئالاھىدىلىكلىرى

en: profile
ug: ئارخىپ

en: About
ug: ھەققىدە
