Features (8.x-3.0-alpha5) - en to ast translation catalogue (20 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Operations
ast: Operaciones

en: Development
ast: Desendolcu

en: Description
ast: Descripción

en: Enabled
ast: Activáu

en: Version
ast: Versión

en: Edit
ast: Editar

en: Search
ast: Guetar

en: Weight
ast: Pesu

en: none
ast: nengún

en: Name
ast: Nome

en: Default
ast: Predefiníu

en: Core
ast: Motor

en: Configure
ast: Configurar

en: Configuration
ast: Configuración

en: Filters
ast: Filtros

en: Optional
ast: Opcional

en: Profile
ast: Perfil

en: Save settings
ast: Guardar preferencies

en: profile
ast: perfil
