Features (8.x-3.0-alpha5) - en to tr translation catalogue (43 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Development
tr: Geliştirme

en: Description
tr: Açıklama

en: optional
tr: isteğe bağlı

en: Enabled
tr: Etkin

en: Version
tr: Sürüm

en: core
tr: çekirdek

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Weight
tr: Ağırlık

en: none
tr: hiçbiri

en: Name
tr: İsim

en: Default
tr: Varsayılan

en: Core
tr: Çekirdek

en: Components
tr: Bileşenler

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Exclude
tr: Çıkar

en: Added
tr: Eklendi

en: State
tr: Durum

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Profile name
tr: Profil adı

en: Profile
tr: Profil

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: in
tr: içinde

en: Clear
tr: Temizle

en: Features
tr: Özellikler

en: profile
tr: profil

en: Missing
tr: Kayıp

en: Changed
tr: Değişti

en: Packages
tr: Paketler

en: Package
tr: Paket

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Legend
tr: Gösterge (lejand)

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Dependency
tr: Bağımlılık

en: Dependencies
tr: Bağımlılıklar

en: Simple configuration
tr: Basit yapılandırma
