Features (8.x-3.0) - en to mr translation catalogue (23 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Operations
mr: कृती

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: optional
mr: पर्यायी

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Version
mr: आवृत्ती

en: core
mr: मूळ

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: Weight
mr: मुल्य

en: Types
mr: प्रकार

en: none
mr: काहीच नाही

en: Name
mr: नाव

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Core
mr: मूळ

en: Path
mr: रस्ता

en: Site
mr: संकेतस्थळ

en: Normal
mr: साधारण

en: State
mr: राज्य

en: Optional
mr: पर्यायी

en: profile
mr: सदस्य खाते

en: Bundle
mr: बंडल

en: Dependencies
mr: आवश्यकता
