Features (8.x-3.11) - en to hu translation catalogue (126 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Operations
hu: Műveletek

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Description
hu: Leírás

en: optional
hu: nem kötelező

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Version
hu: Verzió

en: core
hu: alaprendszer

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Weight
hu: Súly

en: Types
hu: Típusok

en: none
hu: nincs

en: Name
hu: Név

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Core
hu: Alaprendszer

en: Path
hu: Útvonal

en: Components
hu: Összetevők

en: Configure
hu: Beállít

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Added
hu: Hozzáadva

en: Site
hu: Webhely

en: Module
hu: Modul

en: Normal
hu: Általános

en: State
hu: Állapot

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: Deselect all
hu: Minden kiválasztás megszüntetése

en: Filters
hu: Szűrők

en: Optional
hu: Nem kötelező

en: Profile name
hu: Profilnév

en: Profile
hu: Profil

en: Save settings
hu: Beállítások mentése

en: Folder
hu: Mappa

en: in
hu: ebben

en: Clear
hu: Törlés

en: site
hu: webhely

en: Features
hu: Jellemzők

en: Feature
hu: Jellemző

en: profile
hu: profil

en: Missing
hu: Hiányzik

en: Installed
hu: Telepített

en: Changed
hu: Módosítva

en: Conflict
hu: Ütközés

en: Standard
hu: Általános

en: Provided by
hu: Biztosítja:

en: Packages
hu: Csomagok

en: Package
hu: Csomag

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: Namespace
hu: Névtér

en: Assignment
hu: Hozzárendelés

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: exclude
hu: kizárva

en: Legend
hu: Jelmagyarázat

en: Machine-readable name
hu: Programok által használt név

en: Dependency
hu: Függőség

en: Example: Image gallery
hu: Például: Image gallery

en: Example: image_gallery
hu: Például: image_gallery

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: User permissions
hu: Felhasználói jogosultságok

en: General Information
hu: Általános információ

en: Create new feature
hu: Új jellemző létrehozása

en: Uninstalled
hu: Eltávolítva

en: Differences
hu: Különbségek

en: Existing
hu: Meglévő

en: Do not begin name with numbers.
hu: Név nem kezdődhet számmal.

en: Bundle name
hu: Mezőcsoport név

en: Language Code
hu: Nyelvkód

en: Download Archive
hu: Archívum letöltése

en: Write
hu: Írás

en: Simple configuration
hu: Egyszerű beállítás

en: Assignment method
hu: Hozzárendelés módja

en: Enables administrators to package configuration into modules.
hu: Lehetővé teszi adminisztrátorok számára a beállítások modulba történő csomagolását.

en: Configure base package assignment
hu: Alap csomag hozzárendelésének beállítása

en: Configure core package assignment
hu: Alaprendszer csomag hozzárendelésének beállítása

en: Configure package exclusion
hu: Csomag kizárásának beállítása

en: base
hu: alap

en: Package assignment configuration saved.
hu: A csomaghozzárendelés beállítása el lett mentve.

en: Exclude designated site-specific configuration
hu: Kijelölt webhelyhez kapcsolódó beállítás kizárása

en: Don't exclude install profile's configuration
hu: Ne kerüljön kizárásra a telepítési profil beállítása

en: Include install profile
hu: Telepítési profillal

en: Distribution description
hu: Disztribúció leírása

en: Failed to archive file @filename.
hu: @filename fájl archiválása nem sikerült.

en: Failed to create directory @directory.
hu: Nem sikerült létrehozni a könyvtárat: @directory.

en: Failed to write file @filename.
hu: @filename fájl írása nem sikerült.

en: Write packages and optional profile to the file system.
hu: Csomagok és nem kötelező profil írása a fájlrendszerbe.

en: (not exported)
hu: (nem exportált)

en: No Features packages available.
hu: Nincsenek elérhető <em>Features</em> csomagok.

en: Provides the user interface for Features.
hu: Felhasználói felületet biztosít a <em>Features</em> modul számára.

en: Configure Bundles
hu: Mezőcsoportok beállítása

en: Bundle assignment
hu: Mezőcsoport-hozzárendelés

en: --New--
hu: --Új--

en: Remove bundle
hu: Mezőcsoport eltávolítása

en: A unique human-readable name of this bundle.
hu: Ennek a mezőcsoportnak emberek által olvasható egyedi neve.

en: A unique machine-readable name of this bundle.  Used to prefix exported packages. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
hu: Ennek a mezőcsoportnak programok által használt egyedi neve. Exportált csomagok előtag-jelölésére használják. Csak kisbetűket, számokat és aláhúzás jelet tartalmazhat.

en: A description of the bundle.
hu: A mezőcsoport leírása.

en: The machine name (directory name) of your profile.
hu: A profil programok által használt neve (könyvtárneve).

en: No configuration was selected to be exported.
hu: Egy beállítás se lett kiválasztva exportálás céljából.

en: (missing from active)
hu: (hiányzik az aktívak közül)

en: Export packages of configuration into modules.
hu: Beállításcsomagok modulokba történő exportálása.

en: Select this option to have your features packaged into an install profile.
hu: Ahhoz, hogy a jellemzők egy telepítési profilba kerüljenek, ezt a lehetőséget kell kiválasztani.

en: Examples: 8.x-1.0, 8.x-1.0-beta1
hu: Példák: 8.x-1.0, 8.x-1.0-beta1

en: The Features module provides a user interface for exporting bundles of configuration into modules. For more information, see the online documentation for <a href=":url">Features module</a>
hu: A  <em>Features</em> modul felhasználói felületet biztosít a mezőcsoport-beállítások modulba történő exportálásához. További tudnivaló a modul<a href=":url">kézikönyv oldalán</a> olvasható.

en: Configure optional package assignment
hu: A nem kötelező csomagok hozzárendelésének beállítása

en: Configure profile package assignment
hu: Profil csomag hozzárendelésének beállítása

en: Configure site package assignment
hu: Webhelyszintű csomag hozzárendelésének beállítása

en: Weight for @title package assignment method
hu: @title csomag hozzárendelés módjának súlya

en: Enable @title package assignment method
hu: @title csomag hozzárendelés mód bekapcsolása

en: To create a profile, please enter a profile name.
hu: Profil létrehozásához profilnevet kell megadni.

en: Configuration types
hu: Beállítás-típusok

en: Content entity types
hu: Tartalom entitástípusok

en: Select content entity types that should be considered @type types.
hu: Olyan tartalom entitástípusok kiválasztása, amelyeket @type típusként kellene kezelni.

en: Optional type
hu: Nem kötelező típus

en: Site type
hu: Webhely típus

en: Features bundle
hu: Features mezőcsoportok

en: Is install profile
hu: Telepítési profil-e?

en: Bundles are used to collect together groups of features. A bundle provides a shared <a href=":namespace">namespace</a> for all features included in it, which prevents conflicts and helps distinguish your features from those produced for other purposes. Common uses of bundles include:
hu: A mezőcsomagok csoportok vagy jellemzők összegyűjtésére szolgálnak. A mezőcsoport megosztott <a href=":namespace">névteret</a> biztosít minden jellemzőnek, amit tartalmaz, amelyek megelőzik az ütközéseket, és lehetővé teszik a jellemzők megkülönböztetését más célokra létrehozott jellemzőktől. Leggyakrabban a mezőcsoportok ezeket tartalmazzák:

en: Custom features for use on a particular site.
hu: Egy adott webhelyen használható egyedi jellemzők.

en: The features of a given <a href=":distributions">distribution</a>.
hu: Egy adott <a href=":distributions">disztribúció</a> jellemzői.

en: Use the form below to manage bundles. Each bundle comes with a set of assignment methods. By configuring and ordering the assignment methods, you can set the defaults for what does and doesn't get packaged into features for your bundle. Use the <em>Bundle</em> select to choose which bundle to edit, or chose <em>--New--</em> to create a new bundle. The <em>Default</em> bundle does not include a namespace and cannot be deleted.
hu: Az alábbi űrlap használható mezőcsoportok kezelésére. Minden mezőcsoporthoz többféle hozzárendelési mód tartozik. A hozzárendelési mód beállításával és rendezésével alapértelmezett értékeket lehet megadni annak meghatározására, hogy a mezőcsoportnál mi legyen és mi ne legyen jellemzőkbe csomagolva. A <em>Mezőcsoport</em> használatával kiválaszható, melyik mezőcsoportot szeretnénk szerkeszteni, vagy az <em>--Új--</em> segítségével új mezőcsoportot hozhatunk létre. Az <em>Alapértelmezett</em> mezőcsoport nem tartalmaz névteret, és nem törölhető.

en: Package your configuration into feature modules.
hu: Beállítások jellemző modulba történő csomagolása.

en: Exclude installed module-provided entity configuration
hu: Telepített modul által biztosított entitás beállítás kizárása

en: Don't exclude non-installed configuration by namespace
hu: Ne legyen kizárva nem telepített beállítás névtér által

en: Don't exclude ANY configuration by namespace
hu: Ne legyen kizárva <em>semmilyen</em> beállítás névtér által

en: Forward dependency
hu: Függőség továbbítása

en: Available sources
hu: Elérhető források
