Features (8.x-3.11) - en to ml translation catalogue (18 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Description
ml: വിവരണം

en: optional
ml: വൈകല്പിക

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Version
ml: പതിപ്പ്

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Search
ml: തിരയൂ

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Types
ml: തരങ്ങൾ

en: none
ml: ഒന്നുമില്ല

en: Name
ml: പേര്

en: Core
ml: കോര്‍

en: Path
ml: വഴി

en: Configure
ml: സജ്ജമാക്കല്‍

en: Module
ml: മൊഡ്യൂൾ

en: Save settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍ സൂക്ഷിക്കു

en: UUID
ml: യു യു ഐ ഡി
