Features (8.x-3.3) - en to os translation catalogue (15 entries)

en: Status
os: Статус

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Development
os: Райрæзт

en: Description
os: Афыст

en: Enabled
os: Иу у

en: Version
os: Верси

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Search
os: Агуырд

en: Weight
os: Уæз

en: Types
os: Типтæ

en: none
os: нæй

en: Name
os: Ном

en: Default
os: Æнæивд

en: Core
os: Астæумагъз

en: Path
os: Фæндаг
