Features (8.x-3.4) - en to bo translation catalogue (39 entries)

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Development
bo: གསར་སྤེལ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Version
bo: པར་གཞི

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Search
bo: འཚོལ

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Types
bo: རིགས

en: none
bo: མེད

en: Name
bo: མིང

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Core
bo: ནང་སྙིང

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Components
bo: གྲུབ་ཆ

en: Configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Exclude
bo: ཚུད་མི་དགོས་པ

en: Module
bo: མ་དཔེ

en: Normal
bo: སྤྱིར་བཏང

en: State
bo: （ཞིང་། /ཁུལ། /དམིགས་ཁུལ།）

en: Select all
bo: ཆ་ཚང་འདེམས

en: Deselect all
bo: ཡོངས་འདེམས་དོར་བ།།

en: Filters
bo: ཚག་རྒྱག་བྱེད།

en: Optional
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པ

en: Profile
bo: ངོ་སྤྲོད

en: Save settings
bo: སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས

en: in
bo: ནང་དུ་

en: Clear
bo: གཙང་སེལ

en: Features
bo: ཁྱད་ནུས

en: profile
bo: ངོ་སྤྲོད

en: Missing
bo: ཁ་མི་ཚང་བ།

en: Installed
bo: སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ཟིན

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Standard
bo: ཚད་ལྡན

en: Package
bo: ཐུམ།

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Machine-readable name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང
