Features (8.x-3.4) - en to is translation catalogue (27 entries)

en: Status
is: Staða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Development
is: Þróun

en: Description
is: Lýsing

en: optional
is: valkvæmt

en: Enabled
is: Virkt

en: Version
is: Útgáfa

en: core
is: kjarni

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Weight
is: Vægi

en: Types
is: Tegundir

en: none
is: engin

en: Name
is: Nafn

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Core
is: Kjarni

en: Path
is: Slóð

en: Components
is: Íhlutir

en: Configure
is: Stilla

en: Exclude
is: Skilja eftir

en: Module
is: Eining

en: State
is: Fylki

en: Filters
is: Síur

en: Optional
is: Valkvætt

en: Save settings
is: Vista stillingar

en: Clear
is: Hreinsa

en: About
is: Um
