Features (8.x-3.5) - en to id translation catalogue (48 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Development
id: Pengembangan

en: Description
id: Deskripsi

en: optional
id: opsional

en: Enabled
id: Aktif

en: Version
id: Versi

en: core
id: inti

en: Edit
id: Sunting

en: Search
id: Pencarian

en: Weight
id: Bobot

en: Types
id: Jenis-jenis

en: none
id: tidak ada

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Core
id: Inti

en: Path
id: Jalur

en: Components
id: Komponen

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Exclude
id: Kecualikan

en: Added
id: Ditambahkan

en: Site
id: Situs

en: Module
id: Modul

en: State
id: Status

en: Select all
id: Pilih semua

en: Deselect all
id: Tidak dipilih semua

en: Filters
id: Filter

en: Optional
id: Pilihan

en: Profile name
id: Nama profil

en: Profile
id: Profil

en: Save settings
id: Simpan pengaturan

en: in
id: dalam

en: Clear
id: Bersihkan

en: site
id: situs

en: Features
id: Fitur

en: Feature
id: Fitur

en: profile
id: profil

en: Missing
id: Hilang

en: Installed
id: Terinstal

en: Changed
id: Berubah

en: Conflict
id: Konflik

en: Standard
id: Standar

en: Provided by
id: Disediakan oleh

en: Package
id: Paket

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Bundle
id: Bundel

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: Dependencies
id: Dependensi
