Features (8.x-3.7) - en to lv translation catalogue (46 entries)

en: Status
lv: Statuss

en: Operations
lv: Darbības

en: Development
lv: Izstrāde

en: Description
lv: Apraksts

en: Enabled
lv: Iespējots

en: Version
lv: Versija

en: Edit
lv: Labot

en: Search
lv: Meklēt

en: Weight
lv: Svars

en: Types
lv: Veidi

en: none
lv: neviens

en: Name
lv: Nosaukums

en: Default
lv: Noklusējuma

en: Core
lv: Kodols

en: Path
lv: Ceļš

en: Components
lv: Komponentes

en: Configure
lv: Konfigurēt

en: Exclude
lv: Neiekļaut

en: Added
lv: Pievienots

en: Site
lv: Vietne

en: Module
lv: Modulis

en: Normal
lv: Normāls

en: State
lv: Stāvoklis

en: Select all
lv: Iezīmēt visu

en: Filters
lv: Filtri

en: Optional
lv: Neobligāts

en: Profile name
lv: Profila nosaukums

en: Profile
lv: Profils

en: Save settings
lv: Saglabāt iestatījumus

en: Folder
lv: Mape

en: in
lv: iekš

en: Clear
lv: Notīrīt

en: profile
lv: profils

en: Installed
lv: Instalēts

en: Changed
lv: Labots

en: Conflict
lv: Konflikts

en: Standard
lv: Standarta

en: Provided by
lv: Nodrošina

en: Packages
lv: Iepakojumi

en: Package
lv: Paka

en: Machine name
lv: Mašīnvārds

en: About
lv: Par

en: Bundle
lv: Komplekts

en: Legend
lv: Leģenda

en: Machine-readable name
lv: Mašīnlasāms nosaukums

en: User permissions
lv: Lietotāju tiesības
