Features (8.x-3.8) - en to gu translation catalogue (25 entries)

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Development
gu: વિકાસ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Version
gu: આવૃતિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Search
gu: શોધ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Types
gu: પ્રકાર

en: Name
gu: નામ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Path
gu: પાથ

en: Configure
gu: ગોઠવણી

en: Exclude
gu: બાકાત

en: Site
gu: સાઇટ

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: Select all
gu: બધુ પસંદ કરો

en: Optional
gu: વૈકલ્પિક

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Standard
gu: પ્રમાણભૂત

en: Provided by
gu: દ્વારા પૂરું પાડેલ

en: About
gu: વિશે

en: Bundle
gu: બંડલ

en: Dependencies
gu: આધારિત
