Features (8.x-3.14) - en to ky translation catalogue (5 entries)

en: Status
ky: Абалы

en: Operations
ky: Аракеттер

en: Enabled
ky: Иштеп жатат

en: Search
ky: Издөө

en: Weight
ky: Салмагы
