Features Permissions (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Development
hi: उद्विकास

en: Label
hi: लेबल

en: Roles
hi: भूमिका

en: Role
hi: भूमिका

en: Permissions
hi: अनुमतियाँ

en: permission
hi: अनुमति

en: Permission
hi: अनुमति

en: Machine name
hi: मशीन नाम
