Features Permissions (1.0.0) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Label
pt: Etiqueta

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Role
pt: Grupo

en: Permissions
pt: Permissões

en: Permission
pt: Permissão

en: Machine name
pt: Nome de máquina
