Features Permissions (1.0.0) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Development
tr: Geliştirme

en: Label
tr: Etiket

en: Roles
tr: Roller

en: Role
tr: Rol

en: Permissions
tr: İzinler

en: permission
tr: izin

en: Permission
tr: İzinler

en: Machine name
tr: Makine adı
