Features Permissions (1.0.0-beta2) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Label
pt: Rótulo

en: Roles
pt: Papéis

en: Role
pt: Papel

en: Permissions
pt: Permissões

en: permission
pt: permissão

en: Permission
pt: Permissão

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: permissions
pt: permissões
