Feedback (3.0.0-alpha5) - en to ur translation catalogue (8 entries)

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Type
ur: قِسم

en: Block settings
ur: بلاک کی ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Path
ur: پاتھ

en: ID
ur: شناخت

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ
