Feedback (3.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: Block settings
fr: Paramètres du bloc

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Help
fr: Aide

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Send
fr: Envoyer

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Changed
fr: Modifié

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Feedback messages
fr: Messages de feedback

en: If you experience a bug or would like to see an addition on the current page, feel free to leave us a message.
fr: Si vous apercevez un bug ou souhaitez voir une addition sur la page courante, n'hésitez pas à nous envoyer un message.

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Thank you for your feedback.
fr: Merci pour vos retours.

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Submit button
fr: Bouton de soumission

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
