Feedbacks (3.1.1) - en to ast translation catalogue (12 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Development
ast: Desendolcu

en: Actions
ast: Aiciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Name
ast: Nome

en: Open
ast: Abrir

en: User
ast: Usuariu

en: Location
ast: Llugar
