Feedbacks (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Development
it: Sviluppo

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Name
it: Nome

en: Open
it: Aperto

en: User
it: Utente

en: Location
it: Posizione

en: Processed
it: Processato
