Feedbacks (8.x-1.0) - en to gl translation catalogue (12 entries)

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Development
gl: Desenvolvemento

en: Actions
gl: Accións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Name
gl: Nome

en: Open
gl: Aberta

en: User
gl: Usuario/a

en: Location
gl: Localización
