Feeds (8.x-3.0-alpha10) - en to am translation catalogue (52 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Edit
am: አርትእ

en: none
am: ምንም

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Import
am: አስመጣ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: Update
am: አዘምን

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Timestamp
am: ማህተመ ሰዓት

en: ID
am: አይዲ

en: Configure
am: ውቀር

en: Active
am: ገባሪ

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: Page
am: ገጽ

en: Time zone
am: የሰዓት ሰቅ

en: active
am: ገባሪ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Ignore
am: ችላ በል

en: Sort by
am: ደርድር

en: Authoring information
am: የድርሰቱ መረጃ

en: Authored on
am: የተደረሰበት ግዜ

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Source
am: ምንጭ

en: @time ago
am: @time በፊት

en: Read only
am: ንባብ ብቻ

en: Mapping
am: ማዛመድ

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Custom date format
am: የብጁ ቀን ቅርፅ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ

en: Reference method
am: የማጣቀሻ ስልት
