Feeds (8.x-3.0-alpha3) - en to cs translation catalogue (106 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Priority
cs: Priorita

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Categories
cs: Kategorie

en: Download
cs: Stáhnout

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: Settings
cs: Nastavení

en: Feed
cs: Zdroj

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Summary
cs: Souhrn

en: Update
cs: Aktualizovat

en: View
cs: Zobrazit

en: Advanced settings
cs: Pokročilá nastavení

en: Feed URL
cs: URL zdroje

en: @type
cs: Typ

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: The fully-qualified URL of the feed.
cs: Plně kvalifikované URL zdroje.

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Upload
cs: Nahrát

en: Configure
cs: Nastavení

en: Node
cs: Uzly

en: Active
cs: Aktivní

en: Page
cs: Stránka

en: Off
cs: Vypnuto

en: Never
cs: Nikdy

en: Feed title
cs: Nadpis zdroje

en: Feed description
cs: Popis zdroje

en: active
cs: aktivní

en: Items
cs: Položky

en: Nodes
cs: Uzly

en: Authored by
cs: Autor

en: Feed type
cs: Typ zdroje

en: State
cs: Stav

en: Desc
cs: Sestupně

en: Owner
cs: Vlastník

en: Directory
cs: Adresář

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Expires
cs: Expiruje

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Authoring information
cs: Informace o autorovi

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Queued
cs: Zařazeno do fronty

en: Feeds
cs: Zdroje

en: Feed items
cs: Položky zdroje

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Source
cs: Zdroj

en: @time ago
cs: @time zpět

en: Replace
cs: Nahradit

en: Topic
cs: Téma

en: Keep
cs: Ponechat

en: not active
cs: neaktivní

en: Changed
cs: Změněno

en: %title has been deleted.
cs: Uzel %title byl smazán.

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: Allowed file extensions
cs: Povolené přípony souboru

en: Apply
cs: Použít

en: Subscription
cs: Přihláška

en: Mapping
cs: Mapování

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: @type: updated %title.
cs: @type: aktualizováno %title.

en: @type: added %title.
cs: @type: přidáno %title.

en: Title of the feed item.
cs: Nadpis položky zdroje.

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Target
cs: Cíl

en: Add feed
cs: Přidat zdroj

en: Feed ID
cs: ID zdroje

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: Last modification date
cs: Datum poslední změny

en: Author name
cs: Jméno autora

en: Change frequency
cs: Četnost změn

en: Unique
cs: Unikátní

en: Delete items
cs: Smazat položky

en: Filter format
cs: Formát filtru

en: Title of the feed.
cs: Nadpis zdroje.

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
cs: Stáhnout data z URL pomocí Drupal ovladače HTTP požadavků.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
cs[0]: Opravdu chcete smazat tuto položku?
cs[1]: Opravdu chcete smazat tyto položky?

en: Unlock
cs: Odemknout

en: Secret
cs: Klíč

en: %title has been created.
cs: Vytvořen příspěvek %title.

en: %title has been updated.
cs: Aktualizován příspěvek %title.

en: Bulk update
cs: Hromadná aktualizace

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Upload directory
cs: Adresář pro upload

en: The feed from %site seems to be broken because of error "%error".
cs: Zdroj z %site je pravděpodobně poškozen kvůli chybě „%error“.

en: Time when this feed was queued for refresh, 0 if not queued.
cs: Čas, kdy byl tento zdroj zařazen do fronty pro obnovení, 0 pokud nebyl do fronty zařazen.

en: Reference method
cs: Způsob reference

en: Default parser for RSS, Atom and RDF feeds.
cs: Výchozí parser pro zdroje RSS, Atom a RDF.
