Feeds (8.x-3.0-alpha6) - en to bn translation catalogue (40 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Explanation or submission guidelines
bn: ব্যাখা বা জমাদান সংক্রান্ত নির্দেশাবলী

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Import
bn: আমদানী

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Update
bn: আপডেট

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: active
bn: সক্রিয়

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Sources
bn: উৎস

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: @time ago
bn: @time সময় আগে

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
